Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών στους Παραολυμπιακούς του Ρίο

Με τις ευχές όλων για σημαντικές επιτυχίες οι Έλληνες αθλητές ξεκινούν τα ξημερώματα τις προσπάθειές τους, στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο.

Το πρόγραμμα των Ελλήνων στους Παραολυμπιακούς του Ρίο:
7 Σεπτεμβρίου
00:00 Τελετή Έναρξης
8 Σεπτεμβρίου – 1η ημέρα
ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ
17:57 Πουρσουίτ ανδρών (προκριματικά): Μπαράκας/Τρουλινός
23.38 Πουρσουίτ ανδρών (τελικός)
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
16:41 100μ. ελεύθερο S3 (σειρές): Ριζάογλου, Σταματοπούλου
18:44 100μ. ελεύθερο S3 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ
16:05 Σφαίρα F32: Γονιός, Ζησίδης, Κωνσταντινίδης
23:42 100μ. Τ44 (σειρές): Σείτης
00:11 Μήκoς Τ47: Σμαραγδή
9 Σεπτεμβρίου – 2η ημέρα
ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟ
19:00 Κατηγ. 54 κιλά: Μπακοχρήστος
22:00 Κατηγ. 59 κιλά: Κουλούμογλου
ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΣΕ ΠΙΣΤΑ
16:00 Χιλιόμετρο: Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
15:30 100μ. ύπτιο S1 (σειρές): Ταμπαξής, Καρυπίδης
15:38 100μ. ύπτιο S2 (σειρές): Μακροδημήτρης, Καπελλάκης
15:45 100μ. ύπτιο S2 (σειρές): Καλπακίδου
16:05 50μ. πεταλούδα S6 (σειρές): Χριστάκης
17:31 4×50μ. ελεύθερο μικτό 20p. (σειρές)
23:30 100μ. ύπτιο S1 (τελικός)
23:40 100μ. ύπτιο S2 (τελικός)
23:50 100μ. ύπτιο S2 (τελικός)
00:12 50μ. πεταλούδα S6 (τελικός)
02:55 4×50μ. ελεύθερο μικτό 20p. (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ
16:05 Ακόντιο F54: Στεφανουδάκης
02:00 100μ. T44 (τελικός)
ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
Απλό ανδρών (α` γύρος): Διαμαντής
10 Σεπτεμβρίου – 3η ημέρα
ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ
15:00 Ολυμπιακό τόξο γυναικών (γύρος κατάταξης): Ποιμενίδου
ΤΖΟΥΝΤΟ
16:00 Κατηγ. 100κ. (προκριματικά, ρεπεσάζ, ημιτελικά): Παπαχρήστου
21:30 Κατηγ. 100κ. (τελικός)
ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟ
22:00 Κατηγ. 65κ.: Γκουντάνης
ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
18:14 R4 (προκριματικά): Κακοσαίος
20:45 R4 (τελικός)
ΜΠΟΤΣΙΑ
18:30 Ζευγάρια BC3 (προκριματικά): Πολυχρονίδης/Πανανός/Ντέντα
23:00 Ζευγάρια BC3 (προκριματικά): Πολυχρονίδης/Πανανός/Ντέντα
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
15:46 50μ. ελεύθερο (σειρές): Σφαλτός, Χριστάκης
15:58 50μ. πεταλούδα (σειρές): Τσαπατάκης
16:13 50μ. ύπτιο (σειρές): Κωστάκης
16:22 50μ. ύπτιο (σειρές): Ριζάογλου, Σταματοπούλου
23:44 50μ. ελεύθερο (τελικός)
23:56 50μ. πεταλούδα (τελικός)
00:26 50μ. ύπτιο (τελικός)
00:34 50μ. ύπτιο (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ
16:53 Σφαίρα F20: Μαντούδη, Κυργιοβανάκη
17:48 100μ. Τ47 (σειρές): Κουτούλιας
23:45 Σφαίρα F20: Νικολαίδης, Σενικίδης
01:36 100μ. Τ47 (σειρές): Σμαραγδή
11 Σεπτεμβρίου – 4η ημέρα
ΜΠΟΤΣΙΑ
17:00 Ζευγάρια BC3 (προκριματικά): Πολυχρονίδης/Πανανός/Ντέντα
23:00 Ζευγάρια BC3 (ημιτελικά)
ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ
16:00 Πουρσουίτ (προκριματικά): Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη
17:34 Χιλιόμετρο: Μπαράκας/Τρουλινός
18:30 Πουρσουίτ (τελικός): Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
15:30 100μ. πρόσθιο SB5 (σειρές): Σφαλτός
15:49 200μ. μικτή ατομική SM9 (σειρές): Μιχαλεντζάκης
16:09 100μ. πρόσθιο SB13 (σειρές): Λιγνός
17:16 100μ. πρόσθιο SB4 (σειρές): Τσαπατάκης
17:26 100μ. πρόσθιο SB4 (σειρές): Αντωνιάδου
17:37 200μ. ελεύθερο S2 (σειρές): Μακροδημήτρης
23:30 100μ. πρόσθιο SB5 (τελικός)
23:46 200μ. μικτή ατομική SM9 (τελικός)
00:02 100μ. πρόσθιο SB13 (τελικός)
02:05 100μ. πρόσθιο SB4 (τελικός)
02:13 100μ. πρόσθιο SB4 (τελικός)
02:37 200μ. ελεύθερο S2 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ
16:45 100μ. ανδρών Τ47 (τελικός)
16:48 Mήκος F20: Καναβός
00:56 100μ. γυναικών Τ47 (τελικός)
02:03 200μ. Τ44 (σειρές): Σείτης
ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
Απλό ανδρών (β` γύρος)
12 Σεπτεμβρίου – 5η ημέρα
ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
15:00 Σπάθη ατομικό Α κατηγορίας: Πυλαρινός, Ντούνης
15:00 Σπάθη ατομικό Β κατηγορίας: Τριανταφύλλου
20:00 Σπάθη ατομικό Α κατηγορίας
20:00 Σπάθη ατομικό Β κατηγορίας
ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟ
22:00 Κατηγ. 80 κιλά: Μωϋσιάδης
ΜΠΟΤΣΙΑ
18:30 Ζευγάρια BC3 (αγώνας 3-4 θέση)
23:30 Ζευγάρια BC3 (τελικός)
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
17:10 200μ. μικτή ατομική SM6 (σειρές): Χριστάκης
17:45 50μ. ελεύθερο S5 (σειρές): Τσαπατάκης
17:52 50μ. ελεύθερο S5 (σειρές): Αντωνιάδου
01:39 200μ. μικτή ατομική SM6 (τελικός)
02:41 50μ. ελεύθερο S5 (τελικός)
02:48 50μ. ελεύθερο S5 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ
16:03 Σφαίρα F53: Κοροκίδα
23:30 4×100μ. Τ42-47: Σείτης, Καπέλλας, Κουτούλιας, Βέλτσι, Σεβδικαλής
01:20 200μ. ανδρών Τ44 (τελικός)
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
19:30 Sonar (1η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
21:00 Sonar (2η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
Απλό ανδρών (γ` γύρος)
13 Σεπτεμβρίου – 6η ημέρα
ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
15:00 Ξίφος Μονομαχίας Β κατηγορίας: Λουφάκη
20:00 Ξίφος Μονομαχίας Β κατηγορίας
ΜΠΟΤΣΙΑ
16:00 Ατομικό BC3: Πολυχρονίδης, Πανανός, Ντέντα
18:30 Ατομικό BC1: Σουλάνης
22:00 Ατομικό BC4: Mόρφη Μέτζου
23:00 Ατομικό BC3
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
17:23 50μ. ελεύθερο S9 (σειρές): Μιχαλεντζάκης
17:35 50μ. ελεύθερο S3 (σειρές): Κωστάκης
01:49 50μ. ελεύθερο S9 (τελικός)
02:25 50μ. ελεύθερο S3 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ
16:03 Κορίνα F32: Γονιός, Ζησίδης, Κωνσταντινίδης
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
19:30 Sonar (3η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
21:00 Sonar (4η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
Απλό ανδρών (προημιτελικά)
14 Σεπτεμβρίου – 7η ημέρα
ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ ΣΕ ΠΑΓΚΟ
16:00 Κατηγ. 107 κιλά: Μάμαλος
22:00 Κατηγ. +107 κιλά: Δήμου
ΜΠΟΤΣΙΑ
16:00 Ατομικό BC1
17:00 Ατομικό BC4
18:00 Ατομικό BC3
23:00 Ατομικό BC1
00:00 Ατομικό BC4
ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ
19:30 Ατομική χρονομέτρηση: Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη, Μπαράκας/Τρουλινός
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
16:32 100μ. ύπτιο 12 (σειρές): Ταϊγανίδης
17:07 50μ. πρόσθιο SB2 (σειρές): Κωστάκης
17:17 50μ. πρόσθιο SB3 (σειρές): Καραούζας
17:36 50μ. ελεύθερο S13 (σειρές): Λιγνός
00:36 100μ. ύπτιο 12 (τελικός)
01:19 50μ. πρόσθιο SB2 (τελικός)
01:35 50μ. πρόσθιο SB3 (τελικός)
01:59 50μ. ελεύθερο S13 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ
16:00 Σφαίρα F53: Φερνάντες
00:06 400μ. Τ44 (σειρές): Σείτης
00:23 Μήκος F47: Κουτούλιας
PARACANOE
15:00 Kayak KL1 200μ. (σειρές): Πρελορέντζου
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
19:30 Sonar (5η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
21:00 Sonar (6η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
Απλό ανδρών (ημιτελικά)
15 Σεπτεμβρίου – 8η ημέρα
ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ
15:00 Ολυμπιακό Τόξο γυναικών (γύρος 32)
21:00 Ολυμπιακό Τόξο γυναικών (προημιτελικά, ημιτελικά, τελικοί)
ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
15:00 Ομαδικό ξίφος μονομαχίας: Πυλαρινός, Ντούνης, Τριανταφύλλου
22:00 Ομαδικό ξίφος μονομαχίας
ΜΠΟΤΣΙΑ
16:00 Ατομικό BC3 (προημιτελικά)
16:00 Ατομικό BC1 (προημιτελικά)
17:30 Ατομικό BC4 (προημιτελικά)
17:30 Ατομικό BC1 (προημιτελικά)
22:00 Ατομικό BC1 (ημιτελικά)
22:00 Ατομικό BC3 (ημιτελικά)
23:30 Ατομικό BC4 (ημιτελικά)
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
15:30 100μ. πεταλούδα S9 (σειρές): Μιχαλεντζάκης
15:44 100μ. πρόσθιο SB6 (σειρές): Χριστάκης
16:29 200μ. ελεύθερο S3 (σειρές): Κωστάκης
17:18 50μ. ύπτιο S1 (σειρές): Ταμπαξής, Καρυπίδης
17:24 50μ. ύπτιο S2 (σειρές): Μακροδημήτρης, Καπελλάκης
17:30 50μ. ύπτιο S2 (σειρές): Καλπακίδου
23:30 100μ. πεταλούδα S9 (τελικός)
23:43 100μ. πρόσθιο SB6 (τελικός)
00:34 200μ. ελεύθερο S3 (τελικός)
01:44 50μ. ύπτιο S1 (τελικός)
01:52 50μ. ύπτιο S2 (τελικός)
02:00 50μ. ύπτιο S2 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ
17:38 400μ. ανδρών Τ44 (τελικός)
PARACANOE
15:00 Kayak KL1 200μ. γυναικών (ημιτελικά)
16:00 Kayak KL1 200μ. γυναικών (τελικός)
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
19:30 Sonar (7η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
21:00 Sonar (8η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
16 Σεπτεμβρίου – 9η ημέρα
ΜΠΟΤΣΙΑ
16:00 Ατομικό BC1 (αγώνας θέσεις 3-4)
16:00 Ατομικό BC3 (αγώνας θέσεις 3-4
17:20 Ατομικό BC4 (αγώνας θέσεις 3-4)
18:30 Ατομικό BC1 (τελικός)
23:00 Ατομικό BC3 (τελικός)
01:00 Ατομικό BC4 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ
16:19 50μ. ύπτιο S4 (σειρές): Ριζάογλου
17:22 150μ. μικτή ατομική SM3 (σειρές): Κωστάκης
00:32 50μ. ύπτιο S4 (τελικός)
02:30 150μ. μικτή ατομική SM3 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ
23:33 Σφαίρα F33: Λιάγκου
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
19:30 Sonar (9η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
21:00 Sonar (10η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου
ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ
Ατομικό ανδρών (αγώνας για θέσεις 3-4)
17 Σεπτεμβρίου – 10η ημέρα
ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ
19:00 Αγώνας αντοχής ανδρών: Μπαράκας/Τρουλινός
19:05 Αγώνας αντοχής γυναικών: Χαλκιαδάκη/Μηλάκη, Καντζά/Βούτζαλη
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
15:30 100μ. ελεύθερο S6 (σειρές): Χριστάκης
16:05 50μ. ελεύθερο S12 (σειρές): Ταϊγανίδης
16:32 100μ. ύπτιο S13 (σειρές): Λιγνός
23:30 100μ. ελεύθερο S6 (τελικός)
00:00 50μ. ελεύθερο S12 (τελικός)
00:58 100μ. ύπτιο S13 (τελικός)
ΣΤΙΒΟΣ
00:21 Μήκος F44: Καπέλλας, Βέλτσι, Σεϊτης
ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
18:00 Sonar (11η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου74
18 Σεπτεμβρίου
ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ

0 σχόλια :

Δημοσίευση σχολίου